آموزش, زندگی

پادکست های محبوب

7 پادکستی که گوش می دهم

واقعا یکی از چیزهایی که با زندگی روزمره ی من گره خورده است گوش دادن به پادکست است. وقتی که پادکست گوش میدم انگار در دنیای دیگری می روم. زمان برای من به سرعت میگذرد. وقتی در ترافیکم باشم اگر پادکست گوش کنم  از ترافیک لذت می برم، اگر در حال شستن ظرف ها باشم دوست دارم با وسواس خاصی این کار را انجام بدهم تا بیشتر و بیشتر زمان برای گوش دادن به پادکست داشته باشم. دویدن و دوچرخه سواری هم با پادکست جواب می دهد البته شاید در این شرایط باید به پادکست های آسانتر گوش دهید تا در صورت بر هم خوردن تمرکز چیز خاصی از دست ندهید. پادکست برای من همچون زنگ ورزش دوران تحصیلیم هست همون قدر باحال و همون قدر کوتاه.

چند تا از پادکست هایی که من به گوش دادن به آنها لذت می برم را براتون می گذارم تا شاید شما هم بتوانید از زمان های مرده ی خودتان استفاده نمائید و با این فایل های صوتی زندگی کنید.

1-پادکست های محمدرضا شعبانعلی:
مطمئنا پادکست های محمد رضا برای افرادی که دغدغه ی توسعه مهارت های خود را دارند بسیار شنیدنی باشد. پادکست های محمدرضا حس بسیار خوبی را به شما می دهد که اگر چندتا از پادکست های محمدرضا را  گوش کنید مطمئنا تا انتهایش می روید. پادکست های محمد رضا را میتونید از متمم (رادیو متمم) و وب سایت خودش (رادیو مذاکره) بردارید. مطمئنم پشیمون نمیشید.

2-پادکست های کانال B: 
اگر به دنبال داستان های واقعی جذاب هستید، کانال b یک کار جدید و متفاوت است. علی بندری گوینده ی کانال B است، او به قدری خوب شما را میبره در داستان که گویی با این داستان در حال زندگی هستید و داستان او با شما گره می خورد و دیگر گذر زمان را دیگر حس نخواهید کرد. داستان های او معمولا تعداد زیادی شخصیت دارد و این اصلا سبب گیجی شما نمی شود. داستان های او اکثرا از مقالات و حوادث روز دنیا نشات می گیرند که بسیاری از شخصیتهای داستان های او هنوز پرونده هایشان باز است. من معمولا این پادکست را از اپلیکیشن ناملیک گوش میکنم ولی در سایت کانال B هم منتشر می شود.

3-پادکست های رادیو گیگ:
رادیو گیگ از آن دسته پادکست هایی است که تاکید آن بر اثرات تکنولوژی روی زندگی است و گاهی اتقادات تند و تیزی به همراه دارد. جادی این پادکستها را آماده می کند. جادی آدم جالبیه ، دیدگاه قشنگی هم نسبت به جامعه داره و این پادکست ها  میتونه برای کسانی که تکنولوژی جزو علاقمندی هاشون نیست جذاب باشه. به قول جادی رادیو گیک یه ایستگاه رادیویی نیست بلکه یک حرکتگاه رادیوییه .رادیویی برای کسانی که تکنولوژی براشون فقط تلاش دائمی برای خوندن و حفظ اینکه فلان مدل فلان چیز فرقش با فلان مدل بهمان چیز چیه و تو بازار چنده و شایعه اینکه قراره کی مدل فلانترش بیاد نیست و ترجیح می‌دن یک پله عمیق تر بشن و تو تقاطع تکنولوژی و جامعه، دغدغه‌های انسانی‌شون رو مطرح کنن. رادیو گیک برای گیک های سرگردان در تقاطع جامعه و تکنولوژی.
من رادیو گیگ را از ناملیک گوش میدهم ولی جادی سایتی هم دارد که باید با فیلترشکن واردش بشید.

4-پادکست های کانال تلگرامی کار و کسب:
اگر می خواهید کسب وکاری راه اندازی کنید اگر نمی خواهید کسب و کاری راه اندازی کنید. اگر دیجیتال مارکتینگ برای شما مهم است و اگر دیجیتال مارکتینگ و روش های آن برای شما اهمیتی ندارد. اگر به فکر دیجیتالی کردن کسب و کار خود هستید و اگر به این فکر نیستید چون در گذشته این کار را انجام داده اید، پادکست های این کانال میتونه به شما خیلی کمک کند. از معرفی کتاب گرفته تا روش های تخصصی سئو … اگر کمی در حوزه ی کسب و کار به خصوص در فضای آنلاین دغدغه دارید مطمئنا پادکست های این کانال میتونه یه شما خیلی کمک کند. این پادکست های توسط عادل طالبی تهیه میشه که به قول خودش من استاد در این زمینه نیستم و فقط مدرس هستم. این هم  آدرس کانال

5-پادکست های effortless english:
اگر به دنبال اینکه زبان اینگلیسی به ویژه مکالمتون تقویت بشود این روش به نظرم روش بسیار خوبی است (از بین روش هایی که من از آنها تا به حال استفاده کردم روش بهتری بوده). این روش اساسش بر شیوه ی یادگیری زبان مادریمون هست که ابتدا با شنیدن زیاد  و سپس تلاش برای حرف زدن است. البته اسم این پادکست کمی بعد تجاری دارد.ترجمه ی اسم این پادکست می شود، انگلیسی بدون کوشش که به نظرم یادگیری هیچ چیزی بدون تلاش امکان پذیر نیست. من خودم بسته های این شیوه را خریدم و فکر می کنم با جستجو در اینترنت بتونید پیداش کنید.

6- پادکست های Esl:
این سری پادکست هم میتونه کمک کنه در این پادکست ابتدا حدود 2 دقیقه داستانی را تعریف می کند و سپس به باز کردن داستان و توضیحات کلمات نا آشنا می پردازد. من این پادکست ها را از این کانال تلگرامی گوش می کنم.

7-کتاب صوتی:
گوش دادن به کتاب ها هم میتونه لذت بخش باشه مخصوصا اگر از رمان ها و کتاب های نامی باشد. شاید گوش دادن به فایل صوتی کتاب به اندازه ای که خود کتاب را می خوانیم لذت بخش نباشد ولی تا حد زیادی میتونه حس کتاب را به ما منتقل کند. من کتاب های صوتی را معمولا از نوار می خرم و گوش میدهم. در حال حاضر هم دارم به کتاب چرا ملت ها شکست می خورند را گوش میدهم.

امیدوارم فرهنگ درست کردن پادکست روز به روز در ایران رواج پیدا کند تا به پادکست های خوبمون اضافه شود. به قول محمدرضا شعبانعلی دو کاری که سرنوشتش را عوض کرد 1) وبلاگ نویسی 2)درست کردن پادکست بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *