بداهه نویسی, تقدیر, زندگی, لحظه نگار

نامه ای به درخترم

این نامه را حورا باید بخونه

پیش نویس: این نامه به صورت کاغذی بوده و یک هفته قبل از به دنیا آمدن دخترم به رشته ی تحریر درآمده ولی با سه هفته تاخیر در سایت گذاشتم.
پیش نویس2: با توجه به اینکه اینجا فضا عمومی تر است، تغییرایتی در نامه ایجاد می کنم تا متناسب با فضا شود. متن با رنگ آبی بهش اضافه شده است و مطالبی حذف گشته.
پیش نویس3: چیزهای اضافه شده به نامه با رنگ آبی، به دلیل آنکه در زمان بعد از زایمان به نامه اضافه شده است، ممکن است زمان های آن شما را گیج کند، لطفا هوشیار باشید.

دخترم حورا سلام

الان که این متن را می نویسم کمتر از یک هفته تا به دنیا آمدنت مانده.
نمیدونم‌ در حال حاضر که در حال مطالعه ی این متن هستی چند سالت هست و کلاس چندمی ، نمی‌دونم هنوز عمرم به این دنیاست یا نه. شاید این نامه را از ته انباری پیدا کرده باشی یا بین صفحات یک کتاب در کتابخانه . یا در جایی که مادرات خاطرات گذشته اش را نگهداری می کند. شاید هم در حال سرچ کردن در اینترنت بوده باشی که دست تقدیر تو را به این صفحه کشانده است. نمیدونم با ین سرعتی که تکنولوژی در این چند سال طی کرده است در 10 سال آینده چطور سرچ می کنند؟

بدان و آگاه باش این ۹ ماه به مادرت بسیار سخت گذشت، مخصوصا الان که چیزی به دنیا آمدنت نمانده شکم مادرت در حال ترکیدن است و همچون کوهی برافراشته شده و نای راه رفتن ندارد، بی دلیل نیست که می گویند بهشت زیر پای مادران است … در این چند روز که از زایمان مادرت گذشته تازه عشق مادر به فرزندی را فهمیدم، مادری که در گذشته خوب می خوابید و تا پاره ای از صبح در رخت خواب بود، دیگر شب ها نمی خوابد، همین طور معنی عشق پدر به کودک را هم فهمیدم، پدری که هر شب می خوابید این شب ها هم می خوابد و فقط گاهی با گریه کودک بیدار می شود و دوباره می خوابد 🙂

با این وجود امید ما زنده است به داشتن دختری سالم و سرحال و برای دیدن گریه هایت روز شماری می کنیم . و زمانی که از اتاق عمل به بیرون آمدی همه ی این روز شماری ها فراموش گشته و خوشحالی بر ما غالب گشته و خدا را شاکر بودیم.. واشکروا نعمه الله ان کنتم ایا تعبدون

حورا این تازه اول راه است ، امیدوارم که آینده درخشانی در پیش روی داشته باشی .به نظرم آینده درخشان لزوما دکتر، خلبان و مهندس شدن نیست، 1)آینده درخشان آینده ای است که در کاری که می کنی بهترین باشی در دنیا یک سرآشپز حرفه ای خیلی بهتر از پزشک معمولی است از همه لحاظ (درآمدی، جایگاه اجتماعی و…)  از دوستم که  در صنعت غذا فعالیت می کند شنیدم  که سرآشپز واقعی در ایران وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد کمتر از انگشتان یک دست است. همین طور یک زن خانه دار موفق می تواند خانواده ای را مدیریت کند و نسل آینده را بسازد و یک دبیر…
2)آینده درخشان این است که در جایی که هستی احساس رضایت کنی، شاید افرادی کسب رضایتشون را سفر کردن دور دنیا با فولکس استیشن تامین کند، شاید فردی رضایتش را در کسب علم بداند البته نه علمی که برای دانشگاه و نمره باشد و شاید فردی رضایت را در حس آرامش در کنار خانواده تجربه کند.

دختر خوبی باش و مامان و بابا رو اذیت نکن 😉

تقدیم به فرزند و همسرم حورا و زهره

قربانتان مجید
دی ماه ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *