ایده پردازی, نوآوری, کارآفرینی

اسنپ فود

تفاوت اسنپ فود با زود فود

آیا زود فود طی تصمیم به تغییر نام تنها اسم خود را تغییر می دهد یا مدل کسب و کار و استراتژی های خود را نیز  تغییر میدهد؟

این سوال را در ذهن خود داشته باشید. حدودا 2 الی 3 ماه پیش با خودم تصمیم داشتم به صورت هفتگی 1 الی 2 ایده را برای خودم یادداشت برداری کنم. چند هفته ی اول این کار را انجام دادم ولی پس از مدتی به دلیل قصور بنده و اولویت دادن به کار های دیگر قطع شد.

 

یکی از ایده هایی که در آن موقع یادداشت کرده بودم اپلیکشنی جهت درخواست خودرو بود که در آن ضمن انتخاب خودرو می توانستید برای خود، وعده یا میان وعده ی غذایی سفارش دهید و حتی این امکان را به شما می داد که  در هر سفری تعدادی موسیقی به بانک موسیقی که برای این اپلیکیشن تعبیه شده بود اضافه نمایید. نکته ی دیگری که وجود داشت خودرو ها در این اپلیکیشن می بایست دارای حداقل استانداردهایی بودند. ارزشی که این اپلیکیشن برای مشتری به ارمغان می آورد این بود که در وقت به شدت صرفه جویی می کرد به علتی که مشتریان این اپلیکیشن در حالی که دارند غذای خود را نوش جان می کنند به مقصد خود هم می رسند بعلاوه ی آنکه در ماشینی که  حداقل استانداردها را داراست، در هنگام خوردن غذای خود دارند به موسیقی مورد علاقه ی خود نیز گوش می هند. فرض کنید مدیری را که با استفاده از این اپلیکیشن ضمن رسید به محل کار خود صبحانه ی خود را در هنگام گوش دادن به موسیقی، پادکست یا اخبار مورد علاقه از شبکه رادیویی، با آرامش می خورد.

اسنپ فود-زود فود

با دیدن بیلبوردهای آیکون اسنپ بعلاوه ی  عکس غذا در بزرگراهها اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که استپ می خواهد همچین کاری را عملی کند…

فعلا ردی از چنین کاری نیست ولی باید صبر کنیم و ببینم در آینده این تغییر نام برای چه کاری بوده است ، من توضیحی که در سایت آمده است را برای این تغییر را نمی توان به راحتی هضم کنم: “شرکت‌های اسنپ و زودفود از چندین سال پیش در کنار هم و در قالب یک مجموعه منسجم به فعالیت پرداخته‌ و هردو از پیشروترین ارائه دهندگان خدمات آنلاین در ایران بوده‌اند. زودفود از امروز تصمیم گرفته است تا در راستای ایجاد هم افزایی در زمینه ارائه خدمات بهتر به کاربران هر دو اپلیکیشن با انتخاب نام اسنپ‌فود به کار خود ادامه دهد.”

اسنپفود-زودفود-اسنپ

باید ببینیم این شرکت ها برای آینده چه استراتژی را در پیش خواهند گرفت و آیا تنها زودفود می خواسته از اسم اسنپ استفاده نماید.

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *